Prodlužování řas

Prodlužování řas metodou řasa na řasu
Tato technika prodlužování řas se provádí metodou, kdy je přilepena jedna umělá řasa na jednu přírodní řasu. Tím řasa prodlouží a chová se společně s prodlouženou řasou úplně přirozeně. Tyto řasy jsou odolné vůči vodě, potu, slzám i bazénovému chlóru. Pak jsou řasy silné a dlouhé, krásně natočené, bezpečně k pokožce, očím a kontaktním čočkám.
Délku řas klientce doporučujeme tak, že přirozená délka vlastních řas je kratší u vnitřního koutku a nejdelší řasy jsou uprostřed oka. Přírodní řasy musí tvořit nejméně 1/3 délky prodloužení, které chceme aplikovat. Aplikace řas vyžaduje v průměru 25 - 35 i více řas na oko. Doba aplikace je od 45 minut při korekcích do 3 hodin při kompletní aplikaci. Vždy dáváme pozor a ptáme se, zda nosíte brýle, aby řasy nevadily při jejich nošení. Podle toho zvolíme správnou délku aplikovaných řas.

 Korekce
Korekce se provádí cca jednou za 2 - 4 týdny. Řasy, které špatně drží, jsou křivé se odstraní a přilepí se nové řasy, případně doplní jejich počet. Je zapotřebí korekce za 2.až 4 týdny z důvodu, že Vaše vlastní řasy se cca 60 dnech obnovují a prodloužené řasy vypadávají společně s odumřelými vlastními řasami. Vedle odumřelých řas vždy naroste nová řasa, na kterou se přilepí nová umělá při korekci.

 Poučení o následné péči o řasy po prodloužení
• vyvarovat se silného mechanického působení na řasy (spánek obličejem do polštáře, tření řas, nesprávné odlíčení)
• moře a bazén životnost řas mohou o něco zkrátit. U moře se zvyšuje metabolismus i vlastní řasy se vymění rychleji.
• Odličovat se má velmi opatrně pomocí vatových tyčinek vodou. Odličovače na olejové bázi, kosmetická mléka k odličování se nedoporučují.
• Použití řasenky je zakázáno.
• Je vhodné aby klientka opatrně pročesávala řasy kartáčkem na řasy.

Kontraindikace k prodlužování řas
Nějaký striktní zákaz prodlužování řas není. Avšak je potřeba vyvarovat se prodloužení, pokud:
• jste alergická na mnohé věci, přecitlivělá a alergie se projevuje zvýšeným slzotokem nebo svěděním očí.          V tomto případě je dobré udělat test.
• trpíte exémy v oblasti očního okolí. Exémy vyžadují zvláštní léčbu,
kterou ve většině případů diagnostikuje lékař.

Řasy jsou vyrobeny ze syntetického polymeru, jsou ultra lehké, takže je vůbec necítíte. Pauza v nošení prodloužených řas nemusí být, lze je nosit zcela bezpečně a permanentně.
Jak postupovat při odlíčení: nepotřebujete žádné speciálně formulované odličovače. Ideální je použití odličovací pěny (dle Vašeho typu pleti a používání kosmetiky), řasy navlhčete, jemně promněte prsty s pěnovým přípravkem a opatrně smyjte vodou. Vyvarujte se použití odličovacích přípravků na bázi oleje (dvousložkového odličovače, oleje, mléka apod.). Nepoužívejte k odličování vatové tampony nebo tyčinky, vlákna by se mohla zachytit za spoje řas.
Řasy je možno celkově odstranit speciálního přípravku během několika minut, nikdy se nepokoušejte prodloužené řasy odstranit sama a svěřte se do rukou proškolené stylistky.
Prodloužené řasy lze aplikovat i pro nositele kontaktních čoček.

 PROČ NÁM I NOVĚ NALEPENÉ ŘASY VYPADÁVAJÍ - cyklus růstu našich řas:

 Řasy rostou cyklicky ve třech vývojových fázích.

  1. Fáze ANAGENNÍ - což je fáze růstová. Řasa začne růst z vlasové cibulky. 
  2. Fáze je KATAGENNÍ - přechodová. V této fázi se vlasová cibulka scvrkne zhruba na 1/6 své původní velikosti a řasa se od cibulky odpojí. Řasa zde již není dále vyživována a je vlastně mrtvá. Nicméně ještě nevypadává - vypadne až později, a to v okamžiku, kdy je vytlačována řasou novou. Tato fáze trvá zhruba dva týdny. 
  3. Fáze je klidová - TELOGENNÍ. Toto je fáze vypadnutí řasy, kdy řasu vytlačí řasa nová a způsobí její vypadnutí a ze stejné vlasové cibulky začíná růst řasa nová. Zde musím ovšem zdůraznit logickou věc:  Řasy vypadávají postupně, asi jako vlasy. Nikdy nám tedy např. večer všechny nevypadnou a hned druhý den ráno, nám opět všechny nenarostou.  Vše se děje přirozeně a postupně. Každý den nám tedy vypadne určitý menší počet řas, vlasů i obočí a u každé ženy se jedná o množství jiné, takže Vám mohou vypadnout např. řasy dvě, na rozdíl třeba od Vaší kamarádky,  u které jich vypadne například pět. Každá žena také disponuje jiným množstvím řas (jinou hustotou), takže některé ženy mají řasy velmi husté a některé naopak velmi řídké. Takže výsledný optický efekt u různých žen, může vypadat od stejné řasařky  jinak. Jedná se totiž vždy o systém jedna řasa na jednu řasu.

Každopádně žádná řasařka není vědma a nemůže tedy dopředu nikdy vědět, která Vaše řasa je zrovna ve druhé, a nebo třetí fázi - tedy těsně před vypadnutím !! Zde nastávají zákonitě případy, kdy Vám vypadne nově nalepená řasa s Vaší vlastní řasou, třeba hned v den, kdy jste byla na aplikaci, nebo okamžitě  den následující .  Toto není tedy vina řasařky, ale jde o přirozenou obměnu Vašich vlastních řas. Pokud by se nám takto naše řasy přirozeně neobměňovaly, nemusely byste chodit na doplňování J

Nejhustší řasy máme tedy vždy hned po aplikaci, a čím uplyne od aplikace delší doba, musí Vám být doplněn větší počet řas nových, zákonitě za vyšší cenu.  Doporučuji tedy plánovat i v tomto směru a řasy si nechat doplňovat těsně před akcí, na které chcete být krásná a přitažlivá, jelikož na vypadávání řas mají vliv i jiné faktory, např. hormonální změny, stres, deprese atd., ale také hlavně nevhodné líčení těsně před aplikací...

LÍČENÍ

Umělé řasy jsou již intenzivně zabarvené a lesklé. Proto líčení řasenkou vůbec není potřeba. Pokud si přesto přejete prodloužené řasy líčit, je nutné zvolit speciální řasenku určenou na prodloužené řasy. Není vhodné používat klasickou řasenku, protože její složení může narušovat řasové spoje a způsobit tak předčasné vypadávaní umělých řas. Nepoužívejte voděodolnou řasenku, jen řasenku, která je smývatelná vodou! Každá jiná řasenka poškodí speciální lepidlo a způsobí tak předčasné odpadávání umělých řas !! A při odličování používejte pouze odličovač na bázi vody nebo gelu. Nepoužívejte odličovač, který obsahuje olej!

Ceník zde